Cera wrażliwa


Cera wrażliwa narażona jest na liczne podrażnienia. Zbyt częste oczyszczanie, czy stosowanie nadmiernej ilości preparatów mogą doprowadzić do uszkodzenia bariery ochronnej skóry.

Pielęgnacja tego typu cery wymaga specjalnych kosmetyków, bez barwników i aromatów. Kobiety uwielbiają produkty, które pięknie pachną, zachwycają zapachem róży, wanilii czy kakao. Niestety osoby posiadające skórę wrażliwą muszą zrezygnować z preparatów zawierających drażniące substancje, a w tym zapachowe.

Co szkodzi ?

Pielęgnacja cery wrażliwej to bardzo trudne zadanie, z którym boryka się codziennie wiele osób. Cera wrażliwa jest bardzo problematyczna. Negatywne działanie na stan skóry mogą mieć wszelkie zmiany miejsca zamieszkania, podróże, a najbardziej szkodliwe jest częste zmienianie kosmetyków.

Podrażnienia wywoływane są najczęściej przez warunki pogodowe: silny wiatr, niespodziewana ulewa, gwałtowny wzrost lub spadek temperatury. Osoby mające ten typ skóry powinny zrezygnować z mocnej kawy, ostrych potraw, a przede wszystkim z palenia papierosów.

Więcej na ten temat możecie przeczytać klikając TU

Zakupy osób z cerą wrażliwą

bag-15841_640

 

 

Popularne drogerie z kosmetykami nie należą do najwłaściwszych miejsc, w których powinny robić zakupy osoby mające cerę wrażliwą. Lepiej skorzystać z oferty Apteki lub sklepu, który oferuje specjalne kosmetyki hipoalergiczne.

Kupując produkty do pielęgnacji cery wrażliwej powinniśmy zwracać uwagę na ich skład. Wybierajmy też kosmetyki dostosowane do wieku. Jeżeli po zastosowaniu nowego kremu do twarzy, czy nawilżającego żelu do ciała zauważymy pieczenie skóry, rumień koniecznie trzeba zaprzestać ich stosowania. Dlatego też warto zastanowić się nad kupieniem małej próbki produktu. Zaoszczędzimy w ten sposób sporą sumę pieniędzy.

Jak ukoić skórę wrażliwą i alergiczną?

bananas-616429_640

 

 

Domowa maseczka bananowo – śmietankową przyniesie ulgę i ukojenie cerze wrażliwej. Nie wymaga drogich, ani wyszukanych produktów. Jest bardzo łatwa w wykonaniu.

Potrzebne składniki to:

  • Dojrzały banan
  • 2 łyżki twarogu homogenizowanego

Wszystkie składniki należy rozgnieść widelcem i energicznie mieszać, aż do uzyskania gęstej papki. Maseczkę nakładamy na twarz, omijając okolice oczu i ust. Po 15 minutach należy dokładnie spłukać mieszankę ciepłą wodą.

 

Kosmetyki hipoalergiczne

Produkty LV przeznaczone są dla alergików, osób mających bardzo wrażliwą cerę. Łagodzą podrażnienia, nieprzyjemne uczucia szorstkości skóry, a do tego nie wysuszają skóry.

Gliceryna kosmetyczna zawarta w kremie do rąk wspomaga proces regeneracji skóry. Zatrzymuje wilgoć i znacznie wygładza skórę dłoni. Ten składnik kosmetyczny dodawany jest również do wielu innych naszych produktów. Pozwala na uzyskanie głęboko nawilżonej, napiętej i wygładzonej skóry.

Od lat dążymy do tego, aby osoby używające kosmetyków LV mogły cieszyć się oczyszczoną, ukojoną i odżywioną cerą.

Pielęgnacja skóry wrażliwej wymaga stosowania ograniczonej ilości kosmetyków. Najważniejsze z nich to: żel myjący, mydło w płynie, preparaty przeciwsłoneczne z filtrami mechanicznymi. Warto stosować produkty z tej samej serii – efekty mogą przyjść znacznie szybciej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami, z linii cera wrażliwa.

1